03 Μαρτίου 2013

Το ντέρμπι στα Κανάλια μόνο ντέρμπι δεν ήταν...

Το τέταρτο συνεχόμενο τρίποντο πήρε η ομάδα του Απόλλωνα Καναλίων καθώς νίκησε και τον Αστέρα Ριζομύλου με σκορ 4-1. Ο Νίκος Μιαρίτης άνοιξε το σκορ με χτύπημα πέναλτι στο 35' αλλά το ημίχρονο τελείωσε 1-1 καθώς ο Δημόπουλος ισοφάρισε στο 43' για τον Αστέρα. Στο  2ο ημίχρονο ο Απόλλων ήταν ανώτερος και ο φορμαρισμένος Μιαρίτης έδειξε τον δρόμο προς τη νίκη με άλλα δύο γκολ ( 79', 87'). Το σκορ πήρε διαστάσεις θριάμβου στις καθυστερήσεις με το γκολ που πέτυχε ο Γιάννης Καραβάς λίγα λεπτά αφού μπήκε σαν αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο. Έτσι ο Απόλλων έκανε το 2 στα 2 με αντίπαλο τον Αστέρα καθώς η ομάδα των Καναλίων είχε κερδίσει τον Διαγόρα και μέσα στο Ριζόμυλο.